FAQ


W trakcie naszej wieloletniej pracy pojawiło się wiele pytań ze strony naszych klientów. Część z pytań powtarza się na tyle często, że postanowiliśmy udzielić szerszych informacji na niektóre zagadnienia na naszej stronie. Poniżej kilka pytań i odpowiedzi, natomiast część zagadnień posiada także obszerniejsze wyjaśnienia w zakładce Doświadczenie/Baza Wiedzy. Zachęcamy do zadawania dalszych pytań.


 1. Jaką strategię ekspansji zagranicznej ma CodeConcept?

  CodeConcept planuje wejście na rynki zagraniczne przede wszystkim w sektorze medycznym oraz komunikacyjnym (wykorzystując doświadczenia zdobyte przy tworzeniu systemów do dystrybucji i rozliczeń biletów komunikacji miejskiej). Firma szuka rynków w krajach Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych (nowo otwarte przedstawicielstwo) oraz Bliskiego Wschodu.

 2. Czy CodeConcept świadczy usługi analizy i przygotowania części technicznej do wniosków unijnych?

  Tak, jak najbardziej, analizujemy wtedy Państwa potrzeby, możliwości i zapotrzebowanie. Na tej podstawie przygotowujemy dokumentację techniczną wraz z kosztorysem, a wraz z Państwem ustalamy także harmonogram realizacji projektu. Sprawdź nasze referencje z jednostek, dla których przygotowywaliśmy takie dokumentacje.

 3. Jakie modele współpracy stosuje Państwa firma?

  Pracujemy zarówno w modelu ustalonej ceny jak również robocizny i materiałów . W przypadku krótkich projektów dopuszczamy również prace u klienta.

 4. W jaki sposób CodeConcept zapewnia poufność procesu tworzenia oprogramowania?

  Za każdym razem, gdy kontrahent sobie tego życzy, podpisujemy Umowę o Zachowaniu Poufności (NDA). Wszyscy nasi podwykonawcy i pracownicy są przeszkoleni w zakresie dobrych praktyk przechowywania i udostępniania informacji. Dodatkowo, w przypadku poufnych/wrażliwych projektów, jesteśmy w stanie stworzyć zamknięte środowisko programistyczne, odłączone od sieci publicznej.

 5. Chcemy stworzyć aplikację – jak rozpocząć współpracę? Jakie informacje/dokumenty są potrzebne?

  Najlepiej rozpocząć od telefonu do naszej firmy, będziemy mogli poprowadzić Państwa dalej. Główna uwaga jednak – im więcej informacji posiadacie Państwo o swoim systemie tym lepiej, najlepiej jeśli macie Państwo gotową szczegółową specyfikację funkcjonalną systemu.

  Proces estymacji projektu – czasowej i kosztowej jest procesem złożonym i czasochłonnym. Musimy wiedzieć dokładnie co Państwo zamierzają zrobić, abyśmy mogli taką estymację wykonać. Proszę pamiętać, że to co dla Państwa może być zupełnie oczywiste ze względu na znajomość branży, środowiska i swojej firmy – dla nas takie oczywiste może już nie być. To co Państwo rozumieją pod hasłem „system do zarządzania przedsiębiorstwem” nie będzie dla nas tak jednoznaczne. Z naszej perspektywy rodzajów systemów do zarządzania przedsiębiorstwem jest tyle ile jest firm. Każdy wygląda inaczej i spełnia inne potrzeby.

  W zależności jednak od Państwa potrzeb i możliwości są różne formy rozpoczęcia współpracy – proszę zobaczyć do zakładki Outsourcing Step by step

 6. Jak wygląda proces estymacji projektu informatycznego (aplikacji Web, oprogramowania software czy firmware)?

  W momencie gdy znamy już dokładnie wszystkie wymagania dotyczące projektu i mamy ogólny obraz jak system powinien działać, jakie spełniać cele – dzielimy cały projekt na mniejsze elementy/zadania aż do najmniejszych składowych, które jesteśmy w stanie wyestymować. Nie stosujemy ogólnych tabel estymacji czasowych, mamy swoje wzorce, które są bardziej adekwatne przy estymacji, gdyż odzwierciedlają realny czas wykonania danego zadania przez nasz zespół. Należy pamiętać, że niemal niemożliwe jest podanie ceny projektu w godzinę, nawet szacunkowej. Proces estymacji jest czasochłonny, ale to jedyna metoda aby obliczyć czas wykonania projektu, a co za tym idzie koszty pracy. Należy także pamiętać, że szczegóły projektu są niezmiernie istotne. Mogą mieć ogromny wpływ na cenę projektu znacząco ją najczęściej zwiększając. Dlatego warto mieć przygotowaną szczegółową specyfikację funkcjonalną, bo tylko na jej podstawie można otrzymać rzetelną wycenę. Jeśli chcemy porównać kosztorysy różnych firm to tak naprawdę te oferty będą porównywalne jedynie w momencie jeśli wszystkie będą opracowane na podstawie specyfikacji funkcjonalnej. Aby zapoznać się szerzej z tematem zajrzyj do zakładki Outsourcing/Step by Step.

You cannot copy content of this page