Step by step

Zlecenie od podstaw bez specyfikacji

Tworzenie produktu od podstaw bez specyfikacji funkcjonalnej jest praktycznie niemożliwe. Jednak bardzo chętnie Ci pomożemy w jej stworzeniu. Musisz tylko zastosować się do poniższych kroków:

 1. Zastanów się dokładnie jaki system chcesz zbudować:
  • jak ma działać
  • jakie powinien mieć funkcjonalności
  • kto będzie go używał i w jakim celu i czy w związku z tym użytkownicy będą mieli różne prawa w planowanym przez Ciebie rozwiązaniu
  • czy to ma być system Webowy (działający przeglądarce internetowej), czy aplikacja działająca na komputerze (jak np. MS Word)
  • jaka jest specyfika pracy takiego systemu w twojej branży, jakie mogą wystąpić utrudnienia
  • zastanów się jakie mogą wystąpić sytuacje konfliktowe w programie (np. czy mogą go używać dwie osoby na raz i co wtedy jeśli pracują na tych samych danych, co się dzieje z wykasowanymi danymi – czy chcesz mieć możliwość je przywrócić, a co jeśli danych jest za dużo – jaką historię danych chcesz trzymać itp.).
 2. Spróbuj jak najbardziej szczegółowo i czytelnie opisać taki system.
 3. Zadzwoń do nas i opowiedz o systemie, który planujesz zrealizować lub/oraz wyślij stworzony przez Ciebie opis systemu na info@CodeConcept.pl.
 4. W razie konieczności umówimy wspólne spotkanie lub telekonferencję, aby doprecyzować projekt.
 5. Jeśli informacje uzyskane z opisu sytemu i spotkania/dodatkowych pytań są wystarczające wyceniamy projekt.
 6. Jeśli informacje uzyskane z opisu sytemu i spotkania/dodatkowych pytań są zbyt ogólne aby możliwa była wycena systemu to pierwszym etapem współpracy powinno być stworzenie szczegółowej specyfikacji funkcjonalnej, na podstawie której możliwa będzie estymacja projektu.

 

Poniższy wykres przedstawia kolejność działań jakie należy podjąć aby zlecić usługę stworzenia produktu od podstaw, nie mając specyfikacji funkcjonalnej systemu. Po kliknięciu na wykres otworzy się okno ze szczegółowym opisem każdego z kroków.

You cannot copy content of this page